Μετάβαση

Χάρτης Περιοχής

Γεωργίου Γεννηματά 52, Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης

Οδηγίες Μετάβασης

Η οδός Γεωργίου Γεννηματά είναι η προέκταση της οδού Μαργαροπούλου (που ανήκει στο Δήμο Θεσσαλονίκης) προς τους Αμπελόκηπους. Αρχικά πρέπει να εισέλθετε στην οδό Γεωργίου Γεννηματά η οποία είναι παράλληλη με τις σιδηροδρομικές γραμμές και από την βόρεια πλευρά τους. Μετά απλά εντοπίζετε τον αριθμό 52 (η αρίθμηση αυξάνει από ανατολικά προς τα δυτικά). Αν βρίσκεσται νότια από τις σιδηροδρομικές γραμμές τότε πρέπει να περάσετε από την βόρεια πλευρά τους και αυτό μπορεί να γίνει μόνο από συγκεκριμένα σημεία:

• Αν έρχεστε από νοτιο-ανατολικά τότε περνάτε στη βόρεια πλευρά των γραμμών από την οδό Αγίων Πάντων ή από την πεζογέφυρα που περνάει πάνω από τις γραμμές και καταλήγει στο σημείο συνάντησης των οδών Μαργαροπούλου – Γεννηματά – Καλλιθέας.
  • Αν έρχεστε από νοτιο-δυτικά τότε περνάτε στη βόρεια πλευρά των γραμμών από την ανισόπεδη διάβαση της οδού Αγίας Παρακευής στην Μενεμένη.

Η μονοδρόμηση της οδού Γεωργίου Γεννηματά (από ανατολικά προς δυτικά) επιβάλλει συγκεκριμένη διαδρομή για όσους θέλουν να μεταβούν στο σχολείο μας με αυτοκίνητο.

• Αν έρχεστε από ανατολικά τότε εισέρχεστε στην οδό Μαργαροπούλου στο σημείο που διασταυρώνεται με την Αγίων Πάντων και προχωράτε συνεχώς ευθεία και προς τα δυτικά για 750 μέτρα μέχρι να συναντήσετε το σχολείο.
  • Αν έρχεστε από δυτικά τότε ακολουθείτε την οδό Ελευθερίου Βενιζέλου (των Αμπελοκήπων) και όταν φτάσετε στην πλατεία Επταλόφου στρίβετε δεξιά στην οδό Χαλκίδη. Προχωράτε ευθεία για 400 μέτρα, μέχρι να συναντήσετε τις σιδηροδρομικές γραμμές και ξαναστρίβετε δεξιά για να μπείτε στην οδό Γεωργίου Γεννηματά. Προχωράτε και σε 380 μέτρα συναντάτε το σχολείο μας.

Αν έρχεστε από το κέντρο μπορείτε να μεταβείτε στο σχολείο μας με λεωφορείο χρησιμοποιώντας την γραμμή 20 του Ο.Α.Σ.Θ. η οποία περνάει και κάνει στάση ακριβώς μπροστά από το σχολείο μας στην Στάση 01298 : ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ.